Supi serveerimine

Supi võib serveerida kaussi köögis, otse supipotist kuid palju ilusam on kasutada laual tirinat, et vajadusel samas juurde tõsta.
Loe lisaks

Katame laua!

Raamat, mida on ikka ja jälle hea avada enne olulisi pidusid ja söömaaegu, külalisi kohvile oodates või ka oma perele kaunimat
toidulauda kattes.
Loe lisaks

Külakost

Suvi. Nii ilus aastaaeg- käia sõpradel külas, katta laud ja einestada õues. Eriti, kui juhtub sünnipäev suvel olema. Eelnevalt saab külalistega kokku leppida, kas suupisteid võetakse kaasa või hoolitseb toitude ja jookide eest peo peremees või perenaine. Kui võtta midagi kaasa, siis võiks mõtelda selle üle, mida ja kuidas kaasa võtta. Tihtilugu tullakse terve arbuus, melon või ananass kaasas ning ulatatakse see pidulikult ning rõõmsalt vastuvõtja kätele- palun!
Loe lisaks

Miks?

Lapsed on meie elu õied. Ja neid võiks ka vajalike lauakommete teadmistega tutvustada. See võib osutuda raskeks ja pidevaks tööks, mis kestab aastaid. Kuid kogemused näitavad, et pidev põhitõdede kordamine tasub siiski ära. Kõige olulisem on lastele vastata „ miks“ küsimustele.

Loe lisaks

Kus on küünarnukkide koht?

Küünarnukke ei tohi lauale toetada. Karmimad etiketi nõustajad ei luba isegi küünarvart lauale toetada. See on lihtsalt matslik. Miks? Sest antud etiketi reegli üks legende räägib, et pannes küünarnukid lauale justkui kaitsed oma toitu ja valvad seda, nagu koopainimene. Samas on ajas etikett ja käitumine muutunud üha tunnetuslikumaks.

Loe lisaks